Kommenteeri

11. november 2023 Heategevuslik matk Taevaskojas


Susi Sosinad kutsub Sind heategevuslikule matkale Taevaskojas. Rada kulgeb suures osas Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, Taevaskoja-Otteni matkarajal. Sealne piirkond on tuntud oma ainulaadse looduse ning kõrguvate liivakivipaljandite poolest. Taevaskoda kui liivakivipaljandi ja koobastiku rahvapärane nimi, mis sisaldab sõnu “taevas” ja “koda”, annab aimu selle paiga maagilisusest.

Alustame oma umbes 6-kilomeetrist rännakut kell 14:30 RMK Taevaskoja parklast (
https://maps.app.goo.gl/jS9HEP3wiksokrnRA) ning kogeme üheskoos päikeseloojangut, valguse taandumist ja pimeduse saabumist.

Pimeduses lülitub nägemismeel tasapisi välja ning saame teadlikumaks oma teistest meeltest. Pimedus pakub ka võimaluse märgata ja kogeda seda, mis silmale on nähtamatu. Rännakul me muid valgusallikaid ei kasuta ning usaldame oma meeli. Toetamaks kontakti loomist ümbritseva loodusega ning kohtumist iseendaga, viibime looduses vaikuses.

Pimedas liikudes on tempo tavapärasest aeglasem ning novembrikuu jahenevate ilmadega on soojalt-mõnusalt riietuda igati asjakohane. Raja esimene pool pakub kerget füüsilist pingutust - ronime treppidel ja ületame mahalangenud puid ning seetõttu võiks matkaja valida jalanõud, mis pole libedad. Rännaku vältel teema ka pause, et tulla veelgi enam kohale ja saada teadlikumaks ümbritsevast. Selleks, et pausi ajal end mõnusalt tunneksid, võid kaasa pakkida ka istumisaluse.

Seekordne rännak on meie jaoks väga eriline, sest kogu tulu läheb Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile.
Selleks palume teha annetuse summas 11.11, 22.22, 33.33, ... Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi arveldusarvele: EE682200221015828742 (Swedbank). Selgituseks: Susi Sosinad matk.


Oma osalussoovist saad märku anda:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdnvAsBLHv969.../viewform

Ootame Sind, et koos nii iseenda kui ka abi vajavate laste ja nende perede jaoks head teha!
Küsimuste korral võta julgesti ühendust: susisosinad@gmail.com või 58117701.


Facebooki ürituse leiad siit!


Lisa kommentaar

Email again: